Problemet mitt er at dem 2 metrene bakerst i rommet blir brukt som "kontor" med pc-benk, så det lar seg ikke gjøre å flytte sofan helt bak dit desverre![]()
har sett på SB med helt lukket kabinett, men usikker på det, liker å ha muligheten til å tune dem litt selv med porter.
Eventuelt er det jo bare å tette igjen alle 3 hull (som du nevnte)
Synd ingen har SVS lokalt, så man kunne testet før man kjøper..
Det forandrer saken litt. Har du prøvd å flytte lytteposisjonen en meter lengre frem? Er ikke mye som skal til for at det blir hørbart bedre.
Dersom du er godt fornøyd med PB13 Ultraen din er det jo selvfølgelig å anskaffe seg en nummer to av samme modell som blir det klokeste valget, men jeg er litt usikker på om det vil bli så mye bedre enn det du har nå. Klart du vil få høyere volum der du allerede har god bassrespons, men siden du syntes at én Ultra ikke blir bra nok over 50hz har jeg vanskelig å tro at 2 stk vil gjøre det bedre.
Mvh. Mathias