kan man heve et kjøpt ved for lang reparasjons tid?


denniskarbon

Medlem
16 Mar 2019
1
0
1
sendte inn min pc til reparasjon hos elkjop for nå 34 dager siden, og har ringt og vært innom butikken flere ganger. fikk originalt beskjed om at jeg skulle få pcen tilbake innen 2 uker uten noen problemer. er nå begynt å gå ganske lei ettersom jeg har vært i kontakt med de så mye og aldri får noe konkret ordentlig svar. leste i en gammel tråd at man kunne heve kjøper etter kjøpsloven §29-36. men dette innlegget var fra 2010 og lurte på om dette fortsatt er relevant og riktig informasjon
 

Gorm

Administrator
13 Des 2002
40.103
93
48
53
Jessheim
Det kommer vel an på hva som er feil (f.eks ventetid på unike deler), altså om serviceverksted kan forsvare tidsbruken? Men du har vel uansett krav på låneprodukt (tilsvarende PC) når det går såpass lang tid. Uten tilbud om låneprodukt begynner du vel å nærme deg punktet hvor jeg ville krevd omlevering. Har du imidlertid fått tilbud om låneprodukt stiller du vel svakt i forhold til å kunne heve kjøpet.